W sobotę 30 listopada 2024 r. w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się 5 edycja „Śniadania z Rektorem” dla kierunku Analityka Medyczna.
To pierwsza edycja w której otrzymaliśmy wsparcie ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033 realizowanego przez Centrum OPUS.
Wydarzenie odbyło się pod hasłem netWORKing – śniadanie networkingowe środowiska akademickiego
Organizatorzy wydarzenia to Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych, Akademickie Biuro Karier oraz Biuro Obsługi Studiów.
Spotkanie poprowadziła Justyna Wojtczak dyrektor Biura Obsługi Studiów wraz z Joanną Szmich z Akademickiego Biura Karier
W wydarzeniu wzięli udział:
- Przedstawiciele władz uczelni — Prorektor ds. kształcenia prof. Marzenna Zielińska
- Przedstawiciele Władz dziekańskich Wydziału Farmaceutycznego
- prof. Anna Kilanowicz-Sapota Dziekan Wydziału Farmaceutycznego
- prof. Joanna Sikora Prodziekan ds. Oddziału Medycyny Laboratoryjnej
- prof. Ewa Balcerczak Kierownik Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej i Molekularnej
Wśród pracodawców gościliśmy:
- Diagnostyka
-
- dr n. med. Tomasz Anyszek Pełnomocnik Zarządu Diagnostyka SA ds. Medycyny Laboratoryjnej
- mgr Renata Pawlak-Korona Manager Oddziału Łódź, Diagnostyka SA
- Synevo
-
- dr n. med. Alina Goralewska Kierownik ds. Nauki i Rozwoju Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi
- Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi
-
- Jolanta Adamczewska Kierownik-Pracowni Grup Krwi Krwiodawców RCKiK
- Aleksandra Chmiel Asystent w Pracowni Czynników Zakaźnych Przenoszonych przez Krew
- Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
-
- młodszy inspektor Tomasz Mrzygłód – Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
- komisarz Małgorzata Kubacka – biegła z zakresu chemii i materiałów wybuchowych Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
- posterunkowy Katarzyna Kępińska – policjantka Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
- Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
-
- Alina Niewiadomska Prezes KRDL i Kierownik Centrum Medycznej Diagnostyki Laboratoryjnej i Badań Przesiewowych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Warto podkreślić, że reprezentanci Synevo, instytut CZMP i Policji to również Absolwenci Analityki Medycznej naszej uczelni.
Prorektor ds. kształcenia, prof. Marzenna Zielińska, zainaugurowała spotkanie inspirującym przemówieniem, podkreślając znaczenie analityki medycznej i współpracy uczelni z biznesem.
Przedstawiciele firm omówili możliwości zatrudnienia dla absolwentów, a podczas paneli dyskusyjnych poruszano tematy najnowszych trendów w branży, perspektyw zawodowych oraz współpracy między uczelnią a sektorem prywatnym, a ponad 40 studentów kierunku Analityka Medyczna uczestniczących w spotkaniu miało okazję zadawać pytania i nawiązywać kontakty z potencjalnymi pracodawcami.
Spotkanie miało na celu umożliwienie dialogu z władzami uczelni na temat rozwoju procesu kształcenia, a także nawiązanie relacji między studentami a przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego. Ważnym elementem wydarzenia była również wymiana doświadczeń pomiędzy Uczelnią a biznesem w zakresie kompetencji cenionych na rynku pracy i wspieranych w trakcie realizacji procesu kształcenia. Te cele zostały osiągnięte, a spotkanie ocenione zostało jako owocne przez wszystkie uczestniczące w nim strony!
„Śniadanie z Rektorem” okazało się cenną okazją do zdobycia wiedzy i budowania relacji zawodowych, podkreślając znaczenie partnerstw między edukacją a biznesem w kształceniu przyszłych analityków medycznych.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033 realizowanego przez Centrum OPUS.
Artykuł netWORKing – śniadanie networkingowe środowiska akademickiego pochodzi z serwisu Uniwersytet Medyczny w Łodzi.